Modlitwa wstawiennicza w każdą środę

W związku z ograniczeniami wynikającymi z tytułu pandemii koronawirusa,  zapraszamy do nieco zmodyfikowanej w swej formie modlitwy wstawienniczej. W diecezji Warszawsko Praskiej powstały zespoły modlitewne niosące swą posługę w zdalnej formie, wykorzystując do tego celu telefon.

Jak to działa ?

Pod numerami  telefonów podanymi poniżej zgłaszasz swoje pragnienie i gotowość do wspólnej modlitwy, która będzie trwała w każdą środę w okolicach godziny 18. Podczas swojego zgłoszenia pod wskazanymi numerami telefonów zostaniesz w precyzyjny sposób poinformowana ( y) o której godzinie w najbliższą środę ktoś z zespołu modlitewnego zadzwoni do Ciebie, żeby wspólnie modlić się i wypraszać u naszego Boga potrzebne łaski. Osoby posługujące modlitwą wstawienniczą zapewniają klimat bezpieczeństwa i zaufania, zobowiązując się do całkowitej dyskrecji zarówno co do intencji, przebiegu, jak i co do wniosków z modlitwy wstawienniczej.

Zadzwoń już dziś przedstaw swój problem ( anonimowo -- nikt nie będzie żądał od Ciebie przedstawienia się ) i czekaj na najbliższą środę aby wspólnie modlić się.

Dzwoniąc pod którykolwiek z poniższych numerów telefonów dopytaj dokładnie jeśli coś jest jeszcze dla Ciebie niejasne :

                                  507 663 089

                                           603 889 412

                                                   506 030 771

Jak wygląda modlitwa wstawiennicza

  •         Rozmowa wstępna – doprecyzowanie intencji modlitwy (powinna ona dotyczyć bezpośrednio osoby proszącej o modlitwę, nie kogoś innego).
  •         Właściwa część modlitwy – posługujący modlą się nad osobą potrzebującą, prosząc Boga, aby spojrzał w jej serce i wysłuchał jej prośby, np. o uzdrowienie, o duchowe umocnienie, doświadczenie Bożej miłości według swojej woli.
  •         Rozmowa podsumowująca – osoba potrzebująca ma możliwość zadania pytań (jeśli takie zrodziły się w trakcie modlitwy), otrzymuje też praktyczne wskazówki dotyczące indywidualnej pracy nad pogłębianiem i rozwojem duchowych owoców tej modlitwy.
  •  

Modlitwa wstawiennicza jest tak miła Bogu, ponieważ jest wolna od egoizmu, najlepiej odzwierciedla boską darmowość i zgadza się z Bożą wolą, która pragnie, „by wszyscy ludzie zostali zbawieni” (por. 1 Tm 2,4)

Moc modlitwy wyraża się przede wszystkim we wstawiennictwie. Napisane zostało, że Duch Święty „wstawia się” za nami. Najpewniejszym więc sposobem zestrojenia się z Jego modlitwą jest wstawiennictwo za bliźnimi, za ludem. Zanosić modlitwę wstawienniczą oznacza zjednoczyć się przez wiarę z Chrystusem zmartwychwstałym, który żyje w niekończącej się postawie orędownictwa za światem (por. Rz 8,34; Hbr 7,25; 1 J 2,1).