Moja droga do Chrystusa

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus !
Mam na imię Elżbieta i należę do Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym .
Nasza wspólnota, w naszej parafii istnieje już ponad 4 lata.
Spotykamy się w każdy wtorek o godzinie 19.00 aby wspólnie wielbić Boga, poznawać naszą wiarę, rozwijać szczególne nabożeństwo do Ducha Świętego.
Na spotkaniach poznajemy i rozważamy Słowo Boże. Otwieramy nasze serca na działanie Ducha Świętego. Uczymy się współpracować z Łaską Bożą, rozeznawać własne powołanie.
Każdy członek wspólnoty może wejść na drogę własnej formacji. Pierwszym podstawowym krokiem są Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym , tzw. REO, kończące się odnowieniem darów Ducha Świętego, darów które otrzymaliśmy wszyscy w sakramencie Chrztu Świętego i sakramencie Bierzmowania. Takie rekolekcje odbywają się w naszej parafii co dwa lata.
Na najbliższe zapraszam na wiosnę 2015.
Ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym związana jestem od ponad 18 lat. Trafiłam do wspólnoty w trudnym okresie mojego życia. Każdy dzień przejmował mnie obawą o moją rodzinę. Wiele sytuacji wywoływało u mnie strach. Nie widziałam nadziei na rozwiązanie dotykających mnie problemów. Głęboko dotykała mnie beznadziejna niemoc zmienienia czegokolwiek w moim życiu. Przygniatał mnie ciężar, którego już nie dawałam rady podźwignąć.
Wiem, że to sam Pan Jezus ulitował się nade mną i osobiście wezwał mnie do wspólnoty. Tam otoczył mnie życzliwymi i otwartymi ludźmi. Z ogromną cierpliwością leczył rany mojego serca.
Nauczył mnie, że jest moim przyjacielem, jest Bogiem Żywym, prawdziwym, dla którego moje życie jest ważne. Przekonałam się, że Bóg obecny jest w moim życiu - w każdym wydarzeniu , i tym dobrym, radosnym i w każdym trudnym doświadczeniu. Nieustannie uczę się dostrzegać Bożą obecność w tym wszystkim co mnie otacza.
To we wspólnocie Pan otworzył moje oczy i pokazał mi jak wielką miłością mnie obdarzył. We wspólnocie doświadczyłam spotkania z Bogiem pełnym miłości, dobroci, cierpliwości, łagodności. Bogiem, który nieustannie pochyla się nade mną, który kocha mnie bez względu na moją słabość, niemoc, bez względu na moje upadki.
We wspólnocie Pan przemienia moje postawy, wlewa w moje serce nadzieję, ufność i odwagę.
Nie muszę się lękać, bo wiem, że mam Największego Przyjaciela, który troszczy się o więcej niż mogę pragnąć.
W moim sercu gości radość, bo wiem, że jestem kochanym dzieckiem Boga.
Chwała Panu !

Elżbieta