REO-2019 już za nami

    Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym

 

Ogłoszenia parafialne, ulotka rekolekcyjna, plakat, czasem sąsiadka lub kolega/koleżanka,  tak z reguły trafia się na rekolekcje. A tak naprawdę czuje się jakieś pragnienie by zacieśnić relacje z Bogiem, bardziej Go poznać, pokochać, zaufać, poczuć bliskość, pogłębić swoją wiedzę, zawiązać przyjaźń…a nade wszystko wprowadzić Boga do naszego małżeństwa, do naszej rodziny, do naszego życia. 

Nie wiedziałam czego się spodziewać. Każde spotkanie było inne. Po pierwszych dniach wiele myśli mieszanych, od pozytywnych, po zaskoczenie. Jednak cały czas myśl była jedna, zaciekawienie co dalej. 

Nauka codziennej modlitwy, wskazówki jak się modlić, codzienne czytanie fragmentów Pisma Świętego, jego analiza i cotygodniowe dzielenie się w grupkach o swoich odczuciach i przeżyciach, z całą pewnością pozwala umacniać się w wierze. Człowiek dostrzega swoją niedoskonałość, ale pragnienie poprawy i pracy nad sobą staje się zadaniem numer jeden. „Wiara góry przenosi” i dlatego uchylając drzwi Jezusowi chcemy Go zaprosić do naszego życia. Przeżywszy rekolekcje pełna ufności jestem przekonana, że tylko z Jezusem wszystko możemy, wszystko dostaniemy.

Patrząc na ludzi, którzy prowadzili rekolekcje, ich radość siłę, moc i tą miłość którą wyrażają do Boga chce się więcej. Dzień po takim spotkaniu to bomba energii, chce się żyć, dziękować Bogu za życie, za łaski, za to że wszystko jeszcze przed nami.  Dostrzega się, że Kościół, do którego praktykujący katolik uczęszcza zazwyczaj w każdą niedzielę i święta jest jakżeż inny… . jest radość, uśmiech, ludzi rozpiera energia. Poprzez śpiew, modlitwę składa się hołd uwielbienia Najwyższemu. Wysłuchane konferencje dają światło na zrozumienie ewangelii i wskazówki jak pielęgnować życie „Prawdziwego Chrześcijanina”.

Wzruszającym przeżyciem były Świadectwa. Odwaga ludzi i dzielenie się osobistymi przeżyciami z innymi potwierdza, jak różni jesteśmy, w jak różny sposób dostrzegamy miłość i znajdujemy drogę do Jezusa. 

Osobiste oczyszczenie, przyjęcie Jezusa za swojego Pana i czuwanie w Duchu Świętym na pewno wzbudziło w nas rekolekcjonistach chęć pogłębienia wiary i nie tylko uchylenie do Niego drzwi ale otwarcie je na oścież. 

Dzisiaj i każdy następny dzień z Jezusem to wiara, nadzieja i miłość. 

Pełna wiary i ufności, dziękuję wszystkim za piękny czas: proboszczowi, animatorom, liderom i członkom Odnowy w Duchu Świętym „Góra Tabor”, braciom i siostrom współuczestniczącym w rekolekcjach, a mężowi za zaproszenie na REO. 

Trwajmy w Chrystusie.

Justyna P

Zabacz galerię: 
Posłuchaj: