Góra Tabor na Jasnej Górze A.D. 2019

      W sobotę 18 maja kilkanaście osób z naszej wspólnoty wzięło udział w VIII Kongresie Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej i Środowisk Ewangelizacyjnych, który odbył się na Jasnej Górze. 

   Boża Opatrzność nad nami czuwała, bo odnajdowaniu ważnych treści w głoszonych konferencjach towarzyszyła przepiękna słoneczna pogoda. Był to szczególny czas - wzmocnienia naszej wiary, zbliżenia do Pana i poczucia wzajemnej jedności. Każdy mógł też spojrzeć w kochające oczy naszej Jasnogórskiej Pani i powierzyć Jej to, co przywiózł w swoim sercu.

Modlitwa o wylanie Ducha Świętego i o jedność Środowisk Ewangelizacyjnych dała nam poczucie szczególnej wspólnoty i obdarzyła darami, które będą działały i przemieniały nasze życie.

Ukoronowaniem modlitw była Eucharystia, którą sprawował bp Andrzej Siemieniewski. 

   Poczucie wspólnoty było tak silne, że nawet po zakończeniu uroczystości uczestnicy, niespiesznie się rozchodząc, nadal uwielbiali Pana śpiewem i tańcami :-) 

W podobnej atmosferze upłynęła podróż powrotna. Był to radosny czas dzielenia się wrażeniami upływającego dnia, przeplatany wspólnym wykonywaniem ulubionych wspólnotowych pieśni i modlitwą dziękczynną. Powierzajmy w naszych modlitwach Elżbietę i Piotra, przez których Pan zapewnił nam spokojną i bezpieczną podróż.

Zabacz galerię: